Strateji ve Planlama

 

Pazarlama stratejisinin ve planlamasının dönüştürücü gücü
 

Amacınız ister şirketinizi büyütmek, isterse pazardaki algı yönetimini güçlendirmek olsun, BLACKLION’un oluşturduğu bütünleşik pazarlama planlarının “Şirketinizin marka bilinirliliğine” ciddi olumlu katkıları olmaktadır.  

 

BLACKLION Atölye çalışmalarımız ile şirketinizi ve hedeflerinizi en yüksek bakış açısından analiz etmemizi sağlayacak bilgiler topluyor, hedeflerinizi optimize edilmiş pazarlama bütçeleri ile doğru şekilde planlıyoruz.

 

Nasıl Strateji ve Planlama oluşturuyoruz?

 

BLACKLION tarafından oluşturulan pazarlama stratejileri, eksiksiz bir plandır. Biz öncelikle işimize açık bir biçimde tanımlanmış hedefler ile başlıyor, daha sonra bu yaklaşımı, süreci, zamanlamayı, iş bölümünü, bütçeleri ve başarı için ölçütleri belirliyoruz. Sizin pazarlama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, her bütünleşik pazarlama planı Web sitesi geliştirme, PR/medya ilişkileri/sosyal medya, e-mail pazarlama, arama motoru bazlı pazarlama, fikir liderliği, etkinlik, ve içerik üretme, basılı ve dijital reklam vb gibi konuları uçtan uca kapsamaktadır. .

 

Yapmalı mıyız yoksa yapmamalı mıyız?
 

“Yapmalı mıyız yoksa yapmamalı mıyız?” kritik öneme sahip bir sorudur. BLACKLION İletişim Sanatları’nın oluşturduğu pazarlama stratejisi, size beklenmeyen fırsatları ortaya çıktıkça değerlendirebileceğiniz bir çerçeve sunar. Biz yeni fikirlerin ardına düşüp düşmemeye karar verirken tecrübeyi onaylayacak veriler kullanırız. Sonuç olarak, dikkatli, ölçülebilir bir platformlar arası strateji ortaya çıkar. Bu stratejinin kökeni araştırmalar, etkin maliyetli, sürdürülebilir taktiklerle desteklenmektedir.

 

Şirketin ihtiyaçlarını yerine getiren strateji

 

Genellikle, şirketler bir plan yapmak için, çok fazla zaman ve enerji harcar.  Bu sırada ofisteki işler normalde olduğu gibi devam eder. BLACKLION’un oluşturduğu pazarlama stratejileri gerçekçi ve sürdürülebilirdir.

Şirketin ihtiyaçları ile gerçek bütçe ve insan kaynağı kısıtları arasında ince bir denge vardır. Bu kısıtlar olumsuz değildir. Önemli parametrelerdir ve pazarlama stratejilerine şekil verirler. 

"Pazarlamada, bir pazarlama stratejisi oluşturmadan önce doğrudan taktiklere atlamak çekicidir.  Bir broşür yaratmak, bir basın bülteni yollamak gibi. Çünkü işinizin tanıtımını yapmak için “bir şeyler yapmak” iyi hissettirir. Ancak pazarlama çabalarınız bir işe yaramıyorsa, herşey aleyhinize çalışıyordur."
"Burada bir uzmanlık gerekiyor. Pazarlama ama IT konusunda uzman kişilerle bunu yapmanız gerekiyor. En önemlisi BLACKLION, IT konusunda uzman bir pazarlama şirketi."
Hüseyin SİVRİ
COMPAREX Turkey, Yönetim Kurulu Üyesi

© 2020 |  BLACKLION IT Marketing Agency 

Canan Business, Küçükbakkalköy Mah.

Kocasinan Cad. Selvili Sokak. No:4 K:10

Ofis:66 Ataşehir, İstanbul Türkiye

+90 850 441 01 88